Bunkeris

Gudų batalionas - Белорусский батальон Литовской армии

Saksų savanorių vaidmuo Lietuvos nepriklausomybės kovose yra neblogai nušviestas, tačiau visiškai nebuvau girdėjęs apie už Lietuvos Respublikos nepriklausomybę kovojusį gudų batalioną. Vienas šio bataliono karys yra palaidotas dabartinėje Latvijos teritorijoje, Červonkoje. Internete suradau tik trumpą užuominą apie tai, kad šis batalionas buvo perdislokuotas iš Gardino ir kovojo už Lietuvą. Gal kas nors yra girdėjęs apie jį daugiau?


----------------------------------------------------------


На литовском военном кладбище в Червонке, ныне Латвия увидел могилу бойца Белорусского батальона Литовской армии, сражавсегося в воине за независимость Литовской Республики в 1919 г. В интеренете про этот батальон сумел найти всего лишь:

- 1-й белорусский полк, сформирован в Гродно 1.12.1918, расформирован 15.06.1919. Командир – полковник Лаврентьев.
- Белорусский батальон, сформирован в Гродно 11.03.1919, расформирован 10.08.1923.


из: http://frontovik.org/pribaltijskie-strani-1918-1940/obshchij-razdel/armii-litvi-latvii-ehstonii-do-1940-a-300/

Может кто нибудь слышал про Белорусский (Gudų) батальон побольше?
Bunkeris

Pagerbkime žuvusius karius


Nedaug kas žino, jog Lietuvos kariai nuo bolševikų yra išvadavę ir dalį Latvijos teritorijos - iki pat Dauguvos ties Daugpiliu.

Deja, dalis tų didžiavyrių amžiams liko dabartinėje Latvijos teritorijoje, Červonkos kapinėse.

Ant paminklo parašyta: "Žuvusiems Lietuvos Kariams 1919-1920" ir "Keleivi, pasakyk Lietuvai, kad mes žuvome gindami Tėvynę".

  • Current Music
    Diktatūra - Mirę Kariai
  • Tags
AK4

Vilniaus atgavimo 72-ųjų metinių paminėjimasLietuvių tautinio jaunimo sąjunga šių metų spalio 28 dieną organizuoja Vilniaus atgavimo 72-ųjų metinių paminėjimą.

Laikas: 2011-10-28, 18.30 val. Vieta: Lukiškių aikštė.

Programa:
18.30 - 19.30 Mitingo dalyvių pasisakymai ir Vyrų ansamblio "Karužė" atliekamos autentiškos Vilniaus vadavimo laikų dainos.

19.30 - 20.00 Uždegam deglus ir atsistojam taip, kad iš viršaus matytųsi ugniniai patriotiniai simboliai.

20.00 - 21.00 Tautinių šokių vakaronė.

Reikia atsinešti:
Gerą nuotaiką ir deglą.

Kviečiame dalyvauti ir visur platinti šią informaciją. Mūsų vakaronės dalyvių skaičius turi pralenkti lenkų šovinistų mitingų dalyvių skaičių.

Akcijos šūkiai:
"O Vilnius mūsų buvo ir bus!!!"
"Vilnius mūsų nuo senovės, žinokit, "panovės!!!"

Kelionės

Antisemitizmas Amerikoje!

Kaip ir reikėjo tikėtis, klounas A. Vinokuras, neapykantos kupinas profesorius L. Donskis ir sovietinėse represinėse struktūrose Lietuvoje dirbęs S. Alperavičius visi pasirodė esą neteisūs. Antisemitizmas pasirodo suvešėjo visiškai ne Lietuvoje, o finansų krizės krečiamose JAV, jo epicentras yra ne kur kitur, o Volstryte. Pasigrožėkite patys:AK4

Akcija - Prispauskime Maksimą

Daugelį žmonių piktina dirbtinai sukeltos maisto produktų kainos. Prekybos tinklai Norfa, Rimi, Iki ir Maxima primena kietai surištą šluotą, kuri gerai išvalo pinigus iš pirkėjų kišenių ir drebia į akis nuolaidų bei akcijų miglą. Mums reikia pasinaudoti senolių išmintimi – jei nori perlaužti šluotą, pirmiausia ją išardyk ir kiekvieną šaką laužk atskirai.
Pradėkime nuo storiausios – Maxima tinklo. Šiuo metu Maxima užima 37,7 proc. rinkos ir neabejotinai diktuoja kainas Lietuvoje. 2009 metais Maxima grynasis pelnas siekė 156 mln. Lt. Praėjusiais metais prekių parduota 7,2% mažiau, tačiau pelnas – mikliai kilstelėjus kainas – išaugo iki 197 mln. Lt.
Atėjo laikas prisiminti: Mūsų piniginių gelbėjimas yra mūsų pačių reikalas. Akcija – Išgyvenk savaitę be Maxima – prasideda pirmadieniais. Akcijos tikslai:
1) Pasiųsti perspėjimą – prekybos tinklas be pirkėjų – tai tik statybinio laužo krūva.
2) Priversti prekybos tinklus konkuruoti mažesnėmis kainomis, o ne reklaminiu šlamštu TV ekranuose ir makulatūros gausa mūsų pašto dėžutėse.
3) Susigrąžinti 2009 metų maisto produktų kainas.
Kiek savaičių truks akcija priklausys nuo dalyvių skaičiaus. Jeigu pritariate, persiųskite šį laišką draugams, tuomet prie mūsų akcijos prisijungs vis daugiau žmonių ir mes priversime Maxima oligarchus sumažinti savo apetitą pirkėjų pinigams, o ateinanti žiema bus sotesnė daugeliui vargingai gyvenančių žmonių. Atspausdinkime šį kreipimąsi ir iškabinkime jį viešose vietose. Jeigu įveiksime Maxima kiti prekybos tinklai bijos sulaukti panašios pamokos.
Pamėginkime. Mes turime galingą ginklą – internetą. Pasinaudokime juo.
Kaip pamokyti oligarchus pagalvota!

Lietuva

Europolas: dešiniųjų radikalų keliamas terorizmo pavojus pats mažiausias

Andrius Kubilius neseniai eilinį kartą viešai nusišnekėjo, kai Dieveniškėse baltišką stovyklą surengusius Lietuvos Tautinio Jaunimo Sąjungos narius viešai išvadino "dešiniaisiais radikalais", ir, kas yra dar kvailiau, leptelėjo, neva tai po įvykių Norvegijoje nebegalima į "dešiniuosius radikalus" žiūrėti atlaidžiai. Aišku šitas vidutinio amžiaus krizės kamuojamas ir galimai saulėje perkaitęs dėdulė niekada nepasižymėjo protingomis kalbomis,  greičiau jau savo priešrinkiminių pažadų nesilaikymu ir flirtu su Lietuvai priešiškomis jėgomis.

Juokingiausia yra palyginti šio Lietuvą Eurosojuzui išdavusio politikieriaus žodžius su Europol statistika:  tikrovėje dešiniųjų radikalų keliamas terorizmo pavojus yra pats mažiausias Europoje. Tuo tarpu pasižiūrėkite kokią vietą pagal savo pavojingumą užima tomaševskinėje LLRA įsisukę separatistai:

ksenofobai

Norvegijos skerdikas - masonas sionistas

Bent 87 žmones jaunimo stovykloje nužudžiusį maniaką Anders'ą Behring Breivik'ą lryto lygio purvasklaida ( o teisingiau būtų ją vadinti žydasklaida ? )  suskubo išvadinti "dešiniuoju ekstremistu".
Tuo tarpu maniakas savo facebook puslapyje puikuojasi pasidabinęs masono kostiumu, o tarp savo interesų yra aiškiai įvardinęs masonus (Freemasonry).  Ar bent kada nors anksčiau skaitėte lryte, kad masonai yra "dešinieji ekstremistai"? Neatrodo įtartina, kad masonas maniakas išvadinamas dešiniuoju?

Beje, masono maniako facebook profilis po žudyniu staiga ėmė ir pradingo. Visa laimė, kad geri žmonės laiku spėjo išsaugoti jo profilio paveiksliuką. Žydomasonais tikintys paranoikai gali džiūgauti ir šūkauti "Ar aš nesakiau!" - facebook savininko Zuckerberg'o tautybė niekam nėra paslaptis. 

Anders'o priklausomybę masonų ložei "Søilene" patvirtina ir Norvegijos televizija TV2.

Toliau - dar įdomiau. Pasižiūrėkime kokių nesamonių tas trenktas pilietis pripaistė savo bloge: sveiko proto žmogui į galvą neateitų siūlyti į pietinę Švediją įvesti ... Izraelio taikdarius. Dar viena sionistinė nesamonė iš jo blogo: ... "Europa mirė Aušvice".

Verta pastebėti, kad ir Lietuvoje turime pavyzdžių, kai pernelyg uolus įsijautimas į sionizmą neigiamai paveikia protinius sugebėjimus, pvz.: paskaitas apie juaizmą skaitanti dėstytoja nei iš šio, nei iš to ėmėsi katalikų vyskupus mokyti sielovados.

Pagal http://www.nationell.nu
smirda

Suįžūlėję pederastai per TV taikosi į Lietuvos vaikus!

Debiliškomis dainelėmis ir iškrypusia lytine orientacija liūdnai pagarsėjęs pederastas Kirilkinas su savo sėbru pederastu iš Suomijos nusitaikė į Lietuvos vaikus. Anot delfio, "Atlikėjai scenoje įkūnijo Teletabius Tinkį ir Vinkį. R. Kirilkinas naujinų portalą DELFI patikino, jog šiuos personažus pasirinko neatsitiktinai ir atskleidė labiausiai laukiantys vaikų vertinimo bei kritikos."
Tikėkimės, kad iš Drąsiaus Kedžio bylos turėjusios pasimokyti vaiko teisių apsaugos tarnyba, žurnalistų etikos komisija ir prokuratūra tinkamai sureaguos ir iškrypėliai bus deramai nubausti.