?

Log in

No account? Create an account
 
 
16 November 2012 @ 10:53 pm
Briuselis uždraudė Kalėdinę eglutę  
Briuselio valdininkai praėjusį trečiadienį uždraudė Kalėdinę eglutę besirūpindami, kad Briuselyje gyvenantiems musulmonų imigrantas ji nepasirodytų „įžeidi“.
Vietoje tradicinės Kalėdų eglutės ir prakartėlės Briuselio centre esančioje Didžioje Aikštėje bus pastatytas „elektroninis žiemos medi“, rašo Brussels News.
Elektroninė skulptūra bus 25 metrų aukščio, sudaryta iš televizijos ekranų, rašo Brussels Expat: „Diena bus galima užlipti į jos viršų, iš kur atsivers miesto panorama, o sutemus skulptūra pavirs šviesos ir garso reginiu, kuris bus kartojamas kas dešimt minučių“.
Miesto tarybos narė Bjanka Debaets (Bianca Debaets), mano, kad šviesos skulptūra tapo „ne vietoje įvykusio ginčo“ apie religinius skrupulus išdava. Jos nuomonę patvirtinai tai, kad skulptūra niekaip nebus susieta su Kalėdomis.
„Aš įtariu, kad sąsaja su krikščionybe buvo lemiamas faktorius“ atsisakant Kalėdinės eglutės, Bjanka sakė žurnalistams. „Daugeliui ne krikščionių Kalėdinė eglutė yra įžeidžianti“.
Musulmonai sudaro ženklią daugelio Belgijos miestų gyventojų dalį. 2008 metų apklausa parodė, kad musulmonai sudaro 25,5% Briuselio gyventojų, 3,9% Flandijos ir 4,0% Valonijos gyventojų.
Du  musulmonai išrinkti į Briuselio miesto tarybą praėjusį mėnesį paragino Belgiją paversti islamo valstybe, kurioje galiotų šariato teisė, kaip jau buvo skelbta.
„Ar istorinis miestas, toks kaip Briuselis, turėtų būti jautrus tradicijoms? Ar daugiareliginis miestas, toks kaip Briuselis, neturėtų palikti vietos kiekvienos filosofijos individualybei?“ klausia Debaets.
Kiti miesto valdininkai neigia, kad šis pokytis buvo padarytas stengiantis įsiteikti musulmonams, ar kitoms grupėms. Briuselio mero Tylemans (Thielemans) atstovas spaudai Nikolia Dasonvilis (Nicolas Dassonville) pasakė, kad prakartėlė išliks Didžiojoje Aikštėje.
Elektorinę skulptūrą pasiūlė pastatyti sponsoriai, elektros kompanija Electrabel, teigia Dasonvilis.

Šaltinis: The Right Perspective

 
 
Vietovė: Briuselis
Klausausi: Kardiofonas - Kalėdinė eglutė
 
 
 
(Anonymous) on November 18th, 2012 11:22 pm (UTC)
Siūlau pasitikrinti informaciją prieš isterikuojant :)
Na nereikia viso mėšlo į lietuvių kalbą versti ar tiesiog nepatikrintai perspausdinti rudus patriotų.lt kliedesius.

Pvz.:
http://www.westernspring.co.uk/brussels-christmas-tree-its-not-muslims-just-awful-modern-art/
Grippen: Lietuvagrippen on December 10th, 2012 10:08 pm (UTC)
Re: Siūlau pasitikrinti informaciją prieš isterikuojant :)
Būtent, informaciją pasitikrinti reikia. Ir jūsų cituotas šaltinis nesublizgėjo:
1. Nepaminėta, kad musulmonų atstovai Briuselio taryboje _jau_ reikalavo įvesti šariatą. Tai šiek tiek keičia kontekstą, nepastebite?
2. Neteisingai nurodytas musulmonų skaičius Briuselyje.
3. Visiškai nepaminėta Briuselio tarybos narė, kuri ir išviešino šią skandalingą istoriją.
4. Kaip tik tomis dienomis diskutavome apie šią istoriją su Justinu Žilinsku: http://www.facebook.com/z.justinas/posts/436258263100271 Jau tada peticiją buvo pasirašę beveik 24000 žmonių, jūsų cituojamame straipsnyje kažkodėl tas skaičius daugiau negu dvigubai numažintas.

Jūs taip pat neatidus, tai ne aš perspausdinau šauniausio Lietuvoje dešiniosios minties portalo http://patriotai.lt straipsnį, o jie mano, kas ir nurodyta prie straipsnio.