?

Log in

No account? Create an account
 
 
10 April 2011 @ 09:37 pm
Žino netgi olandai: lietuviai yra puikūs kariai  

Teko apsilankyti Delfte esančiame Olandijos karo muziejuje. Vos įėjus į pastatą pasitinka ant didžiulio Afganistano žemėlapio pavaizduota Lietuvos trispalvė, žyminti Lietuvos vadovaujamą provincijos atstatymo grupę Goro provincijoje. Netgi kritiškai vertinant Lietuvos pusiau priverstinį (mainais už narystę NATO) dalyvavimą beprasmėje Afganistano okupacijoje, tenka pripažinti, kad Lietuvos trispalvė vienoje gretoje su JAV, Didžiosios Britanijos ir Kanados vėliavovis atrodo solidžiai. Lietuva yra mažiausia valstybė kontroliuojanti vieną iš Afganistano provincijų.


Įdomu palyginti olandu ir lietuvių Afganistane naudojamą ekipuotę. Pasirodo, olandai lygiai kaip ir lietuviai neturi pilnai Afganistano dykumoms pritaikyto kamufliažo: jų amunicijos diržai pritaikyti maskuotis miškingose platumose:


Tačiau jų spec pajėgos naudoja G klasės Mercedes džipus, pranašesnius už Lietuvos kariuomenės naudojamus angliškus Land-Rover:
Įdomu, kad muziejuje galima susipažinti su Olandų misijoje naudotais žemėlapiais:


Be abejo, ekspozicija neapsiriboja vien misija Afganistane, labai įdomi spec. pajėgas pristatanti paroda:


Ar įžiūrite užsimaskavusį snaiperį?


O štai ženklius atstumus į priešo teritoriją iš didelių aukščių parašiutu nepastebimai radarams galintis nusklęsti parašiutininkas:


O štai ir koviniai baidarininkai:


Nors ką ten baidarininkai, man žymiai įdomiau kam olandams reikalingi ledo sienomis apmokyti laipioti kariai:


Muziejuje yra ir tikrų kuriozų, pvz.: pirmojo pasaulinio karo metų šunų tempiamas vežimaitis:


Ne mažiau kurioziškai atrodo iš nacių Olandiją išvadavusį JAV pėstininką bandantis vaizduoti olandų dručkis vaikiškomis rankomis: 

 
 
Vietovė: Delft
Klausausi: Hans Zimmer - He's a pirate
 
 
 
(Anonymous) on April 27th, 2011 11:48 am (UTC)
Nesutinku
Citata: "...Pasirodo, olandai lygiai kaip ir lietuviai neturi pilnai Afganistano dykumoms pritaikyto kamufliažo: jų amunicijos diržai pritaikyti maskuotis miškingose platumose..."

Ar tikrai?
Pasižiūrėkime ir nuspręskime, ar naudojamas pilnai dykuminis ar miškų kamufliažas?

http://www.15min.lt/images/photos/597318/big/1225905683afganistanas1.jpg
Grippen: Bunkerisgrippen on April 28th, 2011 05:58 am (UTC)
Re: Nesutinku
Džiugu, kad padėtis taisosi. Vienu metu PAG'ui netgi dykumų kamufliažo uniformų trūko, ir dalis karių ten tarnavo su lietuviško žalio kamufliažo uniformomis.